ul. Ojcowska 1
31-344 Kraków
tel. 12 637 85 55 w. 495
e-mail: bibliowsdofmkrakow@gmail.com

 • Biblioteka WSD OFM

  Godziny otwarcia

  poniedziałek - piątek
  7.30 - 14.30

 • Biblioteka Główna

  Zbiory udostępniane tylko na miejscu
  w czytelni biblioteki
  przy ul. Reformackiej 4,
  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

 • FIDES

  Biblioteka WSD OFM
  oraz Biblioteka Główna PMBA OFM
  są członkami
  Fedreacji Bibliotek Koscielnych FIDES

11 Lipiec 2017

Podziękowania i prośba.

Biblioteka składa ogromne podziekowania Ojcom, którzy w roku akademickim 2016/2017 przekazali znaczną część własnych księgozbiorów do użytku ogólnego. Szczególne podziękowania należą się o. Salezemu Brzuszkowi, który przekazał cały swój zbiór na rzecz biblioteki WSD (blisko 3,1 tys. voluminów), a także o. Edmundowi Urbańskiemu i o. Dariuszowi Samborze - za ilość i jakość przekazanych materiałów. Z powodu zmian w Prowincji do biblioteki wciąż napływają nowe książki, nie za wszystkie możemy podziękować osobiście, gdyż niektóre docieraja anonimowo. Podziękowania należą sie także o. Arielowi Krzywdzie, który wspomógł bibliotekę w tych dniach, o. Wacławowi Michalczykowi, który wspomaga ją regularnie oraz o. Elizeuszowi Górskiemu za uzupełnianie naszych braków w czasopismach.

Życząc dobrego wypoczynku, Biblioteka przypomina i prosi by nie wyrzucać książek, chętnie przyjmiemy każdą i na podstawie porównania z księgozbiorem, dokonamy ewentualnej selekcji.  

4 Lipiec 2017

Lipiec

W najbliższych dniach będzie wywożona makulatura, można ją przynosić bezpośrednio do biblioteki. 

Od lipca drzwi do czytelni będą zamknięte, wejście tylko z górnego korytarza. Biuro biblioteki jest czynne w wakacje. 

19 Kwiecień 2017

Kwiecień cd.

Od dnia 20-tego kwietnia biblioteka wraca do stałych godzin i zasad udostępniania zbiorów. Wyjątkowo dnia 19.04 ulegają skróceniu godziny pracy (do godz. 12-tej).

27 Marzec 2017

Marzec/kwiecień

Na przełomie marca i kwietnia, z powodu nieobecności pracownika, książki będzie można wypożyczać u brata zajmującego się biblioteką klerycką, lub u dyrektora biblioteki o. Edmunda Urbańskiego. Czasopisma, które będą przychodzić, bardzo proszę zostawiać na biurku w czytelni, lub bezpośrednio przy biurze. 

2 Luty 2017

Luty

Od poniedziałku do środy (06.02 - 08.02) biblioteka będzie zamknięta, chętnych do wypożyczenia książek jeszcze do sesji proszę o kontakt do piątku. Po zakończonej sesji proszę o zwrot niewykorzystywanych tytułów. 

13 Grudzień 2016

Przerwa grudniowa.

W dniach 19-23 grudnia 2016 Biblioteka będzie zamknięta.

Za utrudnienia przepraszamy. Już teraz życzymy dobra i błogosławieństwa na dni Świąt Narodzenia Bożego Syna. 

1 Grudzień 2016

Grudniowo - porządkowo

Oprócz ważnych przygotowań i Świąt, z grudniem kojarzą sie też zwykłe porządki. Biblioteka prosi o zwrot niewykorzystywanych już książek. Przy okazji przypominamy, że na korytarzu pod schodami do biblioteki trwa całoroczna zbiórka makulatury. 

3 Listopad 2016

Aktualizacja

Raz w tygodniu, porą wieczorną/nocną system dokonuje aktualizacji, korzystanie wtedy z katalogu jest niemożliwe.

18 Październik 2016

Przerwa

27-ego października (czwartek) z powodu obecności na Targach Książki, biblioteka będzie nieczynna. Przy okazji serdecznie polecamy tą największą w Krakowie imprezę dla miłośników książek, która odbedzie się po raz 20-ty, w dniach 27-30 października, na terenach EXPO-Kraków, przy ul. Galicyjskiej. W poniedziałek poprzedzający Święto Wszystkich Świętch biblioteka także będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia. 

5 Październik 2016

Rok akademicki 2016/2017

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Biblioteka serdecznie zaprasza i zachęca do korzystania ze zbiorów. 

9 Sierpień 2016

Przerwa urlopowa

W dniach 10-26 sierpnia biblioteka będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej. 

26 Lipiec 2016

windows 10

Przepraszamy za wakacyjną przerwę w widoczności katalogu. Po aktualizacji system nie wszystkie ustawienia przywrócił automatycznie. Zostanie to poprawione, prosimy o cierpliwość.

14 Lipiec 2016

ŚDM

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży, czytelnia będzie zamknięta, ale będzie czynne biuro biblioteki (gdyby ktoś potrzebował korzystać ze zbiorów pilnie). 

7 Lipiec 2016

off-line

W dniach ostrzeżeń meteorologicznych może być odłączane zasilanie serwera, dlatego korzystanie on-line z baz biblioteki może być czasowo ograniczone.

20 Czerwiec 2016

Koniec roku akademickiego

Biblioteka bardzo prosi o zwrot wypożyczonych ksiażek i czasopism (zarówno z magazynu jak i czytelni !) - do dnia 23-ego czerwca (czwartek). W piątek 24-ego czerwca biblioteka będzie nieczynna. Materiały potrzebne do prac magisterskich można zatrzymać, po uprzednim uzgodnieniu w biurze biblioteki. 

 

29 Kwiecień 2016

2 maja

W poniedziałek 2 maja Biblioteka będzie nieczynna. 

11 Kwiecień 2016

Zbiórka makulatury - ostatni dzień

Jeszcze tylko dziś trwa zbiórka makulatury oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Obok pomieszczeń bibliotecznych, w wystawionych pudłach można składać gazety, papier, tekturę (bez części foliowanych czy plastikowych) a także sprzęt elektroniczny, rtv i AGD. Pudełka i kartonowe opakowania proszę wrzucać w formie rozłożonej lub pociętej. 

21 Marzec 2016

Wielkanoc

Już teraz życząc na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego prawdy, pokoju serca i ufności w Boże zamiary,

przypominam jednocześnie, że w dniach 24.03 - 28.03.2016 biblioteka będzie nieczynna.  

8 Luty 2016

Przypomnienie

Biblioteka prosi studentów WSD OFM o zwrot wypożycznonych książek i czasopism, zaraz po zakończeniu egzaminów semestralnych. 

19 Styczeń 2016

Witamy

Witamy ponownie, bardzo sie cieszymy, że strona już działa. Życzymy owocnych przeszukiwań katalogu, zwłaszcza tym, dla których przełom stycznia i lutego to termin sesji zimowej. 

2 Styczeń 2016

Awaria

Z przyczyn niezależnych od biblioteki, z dniem 01.01.2016 wystąpił problem z połączeniem internetowym, uniemożliwiający wyświetlanie katalogów. Czekamy na jego rozwiązanie - przepraszamy za utrudnienia. 

11 Grudzień 2015

Ogłoszenie

Witamy na nowej stronie naszej biblioteki. W ostatnich miesiącach nastapiła konwersja danych bibliotecznych w systemie MAK do formatu MARC21. Przy okazji została odświeżona strona internetowa biblioteki. Mamy nadzieję, że ułatwi to korzystanie ze zbiorów. Zapraszamy.